Pilates Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě - Studio Ida Žďár nad Sázavou - pilates, bosu, flamengo, zumba

Novinky emailem

Pilates clinic®

Co je to PILATES clinic?

PILATES clinic®  vychází jako všechny Pilates školy ze stejného konceptu kontrologie -Pilates, kde svými modifikacemi a různými variacemi skloubí tradiční přístup Pilates metody s novodobými moderními výzkumy lékařské rehabilitace, fyzioterapie a medicíny samotné v oblasti vývojové posturální ontogeneze.

Joseph Hubertus Pilates, narozen v Německu, vyvinul systém cvičení, který vychází ze vztahu mysli a těla a je na něm celkově vybudován. Přímá definice Pilates cvičení je založena na základních šesti principech, které sám autor již použil v roce 1934 při vydání prvního díla: Return to Life Through Contrology.

Cvičební metoda PILATES je systém pomalých, uvědomělých, precizních pohybů posilovacího i protahovacího charakteru. Pilates cvičení je sestaveno s cílem obnovit zdravé držení těla a vytvořit nové pohybové návyky,které umožní volný pohyb v kloubů bez nadměrného svalového napětí.Metoda Pilates Vás naučí nejen správně dýchat, dokonale pracovat se svým tělem a tak harmonizovat práci svalů a kloubů, ale také vám pomůže od bolesti zad a vypracuje tělo dle vašich kýžených cílů.

 

Celkově se s Pilates cvičením stává život snadnějším.Cviky posilují tělo od jeho středu „POWER HOUSE“, jehož stabilita je základem pro harmonický a nenásilný pohyb končetin.

Cílem Pilates cvičení je využití mysli k lepšímu pochopení vlastního těla a rozvíjet jeho potencionálu ve prospěch zdraví a celkové pohody jedince.Na rozdíl od mnoha jiných metod tělesného cvičení je pro Pilates přístup charakteristický důraz na přesnost pro provedení jednotlivých dílčích pohybů každého cviku. Nováčci se při nácviku Pilates metody často diví, že tak nepatrné detaily mohou mít tak výrazně prospěšný účinek na jejich tělo.Přesnost pohybu, vznik pohybu a další prvky pohybu jsou proto natolik podstatné, že tvoří několik zásad Pilates techniky. Jejich zvládnutí není tak jednoduché jak se na první pohled zdá, neboť dokonalá souhra  pravidel trvá několik měsíců až let.

Pilates institut cvičíme pouze formou kurzů nebo v individuální hodině.Termíny kurzů najdete v aktuálním rozpisu kurzů a hodin.